czwartek, 15 września 2016

Piękno jest ponadczasowe- obrazy ręcznie malowaneMalarstwo od wieków było ważnym elementem dekoracyjnym we wnętrzach. Już w czasach prehistorycznych nasi przodkowie zdobili ściany swoich jaskiń malunkami, które przedstawiały postacie ludzkie, zwierzęta a także sceny z polowań. Z początku na malowidła składały się proste kontury, lecz z czasem wypełniano je ziemistymi barwami. Nie było wtedy pędzli- farbę nanoszono rękoma, lub za pomocą mchu. 
Z  biegiem stuleci malarstwo rozwinęło się. Pojawiły się pędzle oraz rozwinęła się technika malarska. Obrazy wzbogacały się o coraz żywsze barwy.Przedstawiały już nie tylko ludzi i zwierzęta ale również martwą naturę, pejzaże, abstrakcję. Malowano na  naczyniach i deskach, a epoka renesansu upowszechniła płótno.

Współcześnie bardzo popularne stały się druki cyfrowe. Obrazy te można kupić  w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych.Jednak prawdziwa magia tkwi w obrazach ręcznie malowanych, które charakteryzują  się wspaniałymi kolorami, dynamicznymi śladami pędzla oraz modnymi motywami. Wiemy, że za stworzeniem takiego dzieła sztuki stoi prawdziwy artysta a nie komputer i edytor zdjęć.  Każdy obraz jest inny, unikalny i wyjątkowy.

Historia zaklęta w obrazie

Nie ma dwóch takich samych osób. Podobnie jest z ręcznie malowanymi obrazami. Mogą być do siebie podobne, jednak będą się od siebie różniły odcieniami, śladami pędzla a także przekazanymi emocjami artysty.
Współcześni artyści starają się  nadać obrazom nowoczesnego polotu zachowując przy tym tradycyjnego ducha sztuki.  

Tworząc dla nas ponadczasową dekorację ścienną malarze używają w tym celu farb olejnych lub akrylowych. Obecnie te drugie cieszą się ogromną popularnością wśród współczesnych artystów i hobbystów, ze względu na ich wyjątkowość.Akryl jest trwały, elastyczny oraz odporny na działanie promieni UV. Ponadto nie żółknie, nie kruszeje i nie starzeje się.


Sztuka jeszcze bliżej Ciebie

 Obecnie nie trzeba wydawać fortuny, żeby można było sobie pozwolić na prawdziwe dzieło sztuki. Wiele firm posiada w swojej ofercie obrazy ręcznie malowane, które można dostać za niewielką cenę.  
Ta nadzwyczajna dekoracja sprawi, że każde pomieszczenie nabierze polotu i nowego charakteru, a osoby podziwiające ręcznie malowane obrazy będą mogli poczuć falę emocji, które z nich płyną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz