środa, 14 września 2016

Eleganckie obrazy w nowoczesnym salonieSalon jest wyjątkowym miejscem. To w nim odpoczywamy po trudach dnia,leniuchujemy przed telewizorem oraz przesiadujemy z przyjaciółmi i rodziną. Dlatego też urządzenie nowoczesnego salonu to nie lada wyzwanie.Należy jednak pamiętać, by dostosować jego styl do naszych upodobań i indywidualnych potrzeb.  

Dobór odpowiednich  dodatków jest ostatnim, ale nie mniej ważnym etapem urządzania nowoczesnego  salonu. Mają one podkreślać  indywidualny styl i wyjątkowy charakter pomieszczenia. 
Poza ozdobnymi zasłonami,miękkim dywanem i oryginalnymi rzeźbami, warto pomyśleć o dekoracjach ściennych w postaci eleganckich obrazów. Należy przy tym pamiętać, że obrazy do salonu powinny tworzyć z pozostałymi elementami aranżacji spójną całość.


Czym się kierować wybierając idealny obraz do salonu?
To właśnie dobrze dobrany obraz wyraża nowatorski styl każdego salonu, który jest tak naprawdę wizytówką każdej pani domu. Wybierając konkretny obraz powinniśmy zastanowić się jaką rolę powinien pełnić w naszym pomieszczeniu.
Jeżeli chcemy ożywić nasz salon i dodać mu nieco ekspresji, warto wybrać obraz o żywych barwach i wyrazistych liniach.
W przypadku kiedy w  pomieszczeniu dominuje krzykliwa aranżacja i intensywna kolorystyka, warto wybrać stonowane obrazy do salonu o łagodnych  barwach i delikatnych kształtach.

Kolejnym,ważnym kryterium przy wyborze eleganckiego obrazu do salonu ,jest jego rozmiar. Dekoracja ta powinna być proporcjonalna do miejsca w którym ma się znaleźć.Nie powinna przytłaczać pomieszczenia, ale przykuwać uwagę i inspirować. Jeżeli są to obrazy o niedużych rozmiarach, można zawiesić ich kilka pod warunkiem że ze sobą współgrają i nie zakłócą harmonii naszego wnętrza. 


Kieruj się sercem


Wybór idealnego obrazu do salonu jest  po części jak wybór partnera. Mogą się nim zachwycać inni, może być nowatorski i oryginalny. Ale tak naprawdę ważne jest jak my się z nim czujemy, czy pasuje do naszej osoby,  stylu życia i czy spełnia naszym oczekiwaniom :)

Mówi się że sztuka wyraża siebie, więc odpowiedni obraz powinien być zgodny z naszym temperamentem i charakterem. Choć wybór idealnego obrazu do salonu to nie łatwe zadanie, możemy mieć pewność, że wnętrze naszego mieszkania wzbogaci się o ekskluzywną  dekorację, która będzie cieszyć nasze oko przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz