środa, 2 listopada 2016

Lekkość kompozycji dzięki tryptykom

Planujesz remont? A może w końcu udało Ci się wybudować dom, czy kupić mieszkanie? Kiedy malowanie ścian i kupowanie mebli masz już za sobą, nadszedł czas na wykończenie wszystkich wnętrz, dzięki różnego rodzaju dekoracjom. To właśnie one sprawią, że Twój pokój będzie  w wymarzonym stylu.  
Najbardziej sprawdzoną, niepowtarzalną i ponadczasową dekoracją jest obraz na ścianę, który nie musi być jednoczęściowy. Wiele sklepów internetowych ma w swojej ofercie tryptyki, czyli obrazy trzyczęściowe, które są  idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie są zwolennikami klasycznych propozycji.

Co więc sprawia że obrazy tryptyki są wyjątkowe i zyskują coraz większą popularność? Ich magia tkwi w lekkości kompozycji i kreatywnym  designie. Z  niezwykłym wdziękiem układają się na ścianie, poprzez swoją dynamiczną formę.  Obrazy jednoczęściowe cechują się niebywałym pięknem, ale równocześnie cięższą strukturą, w przeciwieństwie do tryptyków, które podkreślą nowoczesność dekorowanego wnętrza.


Nuta awangardy w Twoim domu


Obrazy tryptyki powodują, że pomieszczenie wydaje się bardziej awangardowe i niewątpliwie zachwyci wszystkich domowników, jak również osoby odwiedzające Twój dom.
Wykorzystanie tryptyków do dekoracji domu, przełamuje schematy i wyzwala kreatywność, gdyż to właśnie od Ciebie zależy w jakiej odległości  będą wisiały odpowiednie części. Bywa tak, że zastosowanie większej odległości sprawi, że obraz nie będzie już jedną  kompozycją, ale trzema  osobnymi dziełami sztuki!


Salon, sypialnia a może kuchnia?


Tak naprawdę nie ma ograniczeń, poza jednym- Twoją wyobraźnią :)  To gdzie chcesz powiesić obraz tryptyk zależy wyłącznie od Twoich upodobań, preferencji i wizji pomieszczenia.  
Łazienka? Czemu nie! Nieduży obraz z delikatnym designem wydobędzie głębie łazienki i sprawi że kąpiele będą bardziej relaksujące a makijaż stanie się niezwykłą sztuką.
A może kuchnia?  Tam doskonale sprawdzają się motywy z owocami, kawą czy kolorowymi kwiatami. Dzięki nim, chętniej spędza się czas na gotowaniu wykwintnych dań czy pichceniu smakowitych ciast.
Sypialnia, jako miejsce odpoczynku i niezwykłego relaksu, cechuje się stonowanymi dekoracjami,  często  w  pastelowch barwach, warto więc postawić na stonowaną abstrakcję albo pejzaże.
Wyraziste obrazy możemy śmiało zastosować w salonie.
Oczywiście wszystko zależy od naszego gustu.  Należy pamiętać, że w przypadku  wyrazistej kolorystyki  ścian należy “uspokoić” wnętrze delikatnym designem obrazów, aby nie przytłoczyć pomieszczenia. Podobnie jest w odwrotnej sytuacji, gdzie na naszych ścianach goszczą stonowane barwy, wówczas dobrym dopełnieniem jest ekspresyjne dzieło sztuki.   
Odpowiedni wybór tryptyku sprawi że wnętrze będzie miejscem pełnym życia i niepowtarzalnym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz